hakkımızda


PUSULA YAYINCILIK1995 yılında kurulan Pusula Yayıncılık, ağırlıklı olarak bilgisayar sektöründe ürünler vermektedir. Türkiye’nin en popüler bilgisayar kitaplarından oluşan “Kim Korkar…” serisinin yanı sıra, dergi ve ansiklopedi de yayınlayan Pusula Ltd., bilişim teknolojilerine yönelik pek çok proje gerçekleştirdi.


“Kim Korkar...” serisinin dışında, daha teknik, ileri düzeydeki kullanıcılara yönelik kitaplar da yayınlayan Pusula, halihazırda Pusula Yayıncılık, Türkiye’nin en önde gelen bilgisayar kitabı yayımcısı.


Pusula Yayıncılığın ürünleri arasında, son kullanıcıya yönelik bilgisayar dergileri ve ansiklopedik yayınlar da yer alıyor. Bir yılı aşkın bir süre, Radikal Gazetesiyle işbirliği içinde yayınlanan haftalık PC! Dergisi, yine haftalık olarak yayınlanan ve 24 sayıdan oluşan Bilgisayar Öğreniyorum ansiklopedisi, bunların bazıları.


Pusula Ltd. tarafından Türkiye’de yayınlanan Bilgisayar Öğreniyorum ansiklopedisinin tamamı, bir lisans anlaşması çerçevesinde Çek Cumhuriyeti’nde de Çekçeye çevrilerek basıldı ve büyük bir başarıya ulaştı.


2004 yılından itibaren Mobillife aylık bir mobil teknolojiler dergisi de Pusula Yayıncılık bünyesinde yayımlandı.


1997-2010 yılları arasında yayımlanan Aylık kitap ve eleştiri dergisi Virgül, bilgisayar teknolojisinin dışındaki alanlara yönelen Kanat Kitap, ilkokul çağındaki çocukları hedefleyen Kanat Çocuk, Pusula Yayıncılık tarafından okuyuculara sunulan markalardan sadece birkaçı.


Basılı yayının yanı sıra elektronik yayıncılık projeleri de geliştiren Pusula Yayıncılık, Kitapyum e-kitap platformu, Samsung e-kitap uygulaması, video dersleri içeren e-learning platformu ve okullara uyarlanan e-kitap uygulamasıyla bu alanda da Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor